[allianz_ubezbiepecznia_wroclaw_logo.jpg] Grażyna Kościukiewicz - Ubezpieczenia Allianz Wrocław napisz e-mail Ubezpieczenia dla Firm - Majątkowe i Osobowe Ubezpieczenia Turystyczne Ubezpieczenia Emerytalne OKE+IKE Ubezpieczenia Mieszkań Ubezpieczenia Komunikacyjne Ubezpieczenia na Życie
AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do współpracy osoby z doświadczeniem rynku ubezpieczeniowego i finansowego. Osobom bez doświadczenia gwarantujemy szkolenia licencyjne.

Prosimy o przesyłanie listu motywacyjnego oraz CV na nasz adres

KONTAKT

UWAGA! Nowy adres:
Grażyna Kościukiewicz
ul. Prusa 44
50-319 Wrocław

Tel. +48 501 456 464

[grazyna_kosciukiewicz.jpg] - Ubezpieczenia Allianz Wrocław

Allianz Podatnik - ubezpieczenie dla każdego Podatnika
Każdy, kto płaci podatki, wie jak łatwo pogubić się w gąszczu wciąż zmieniających się przepisów, jak skomplikowane są sprawy związane np. z korzystaniem z ulg czy odliczeniami VAT. Ryzyko podatkowe może prowadzić do bankructwa, utraty dobrego imienia, a nawet wolności. Na szczęście od kłopotów z fiskusem można się ubezpieczyć!

Ubezpieczenie "Allianz Podatnik" jest odpowiednie dla każdego podatnika. „Polski system podatkowy jest bardzo rozbudowany i skomplikowany - twierdzi prof. Witold Modzelewski - prezes Instytutu Studiów Podatkowych. – Sytuacja ta powoduje wiele zagrożeń, jakie może napotkać podatnik podczas rozliczania się z fiskusem”.
Kiedy przyda się Allianz Podatnik?
„Płacę rzetelnie podatki, rozliczam się w terminach, zasięgnąłem informacji w urzędzie skarbowym. Nie potrzebuję ubezpieczenia kosztów obsługi sporów podatkowych” – to opinia wielu osób. Ale czy słuszna? Poniższe przykłady pokazują, że nie.
Co zapewnia to ubezpieczenie?
 • Kupno akcji na preferencyjnych warunkach
  Podobnej myśli było kilka tysięcy byłych i obecnych pracowników prywatyzowanego Banku Handlowego, nabywających akcje na preferencyjnych warunkach w ofercie publicznej. Wszystko wskazywało, że są one wolne od podatku. Po kilku latach okazało się, że tak nie jest. Fiskus upomniał się o swoje należności wraz z odsetkami.
 • Sprzedaż na aukcjach internetowych
  Sprzedaż gratów z piwnicy na aukcjach internetowych czasem w myśl przepisów nie jest postrzegana jako wiosenne porządki. Sprzedaż rzeczy ruchomych przed upływem pół roku licząc od końca miesiąca, w którym je nabyliśmy obliguje nas do zapłaty podatku dochodowego. Jeśli sprzedajemy rzecz którą kupiliśmy wcześniej niż przed sześcioma miesiącami, a wartość przedmiotu przekracza 1000 zł, to podatek od czynności cywilnoprawnych wynosi 2% wartości tego przedmiotu. Jak jednak ustalić wartość przedmiotu, który przeleżał tak długo w lamusie?
 • Kupno nieruchomości lub samochodu
  Podobne problemy z wyceną mogą mieć osoby dokonujące zakupu nieruchomości lub pojazdu. W tym wypadku dochodzi jeszcze problem podatku VAT i akcyzy.
 • Praca za granicą
  Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii również nie umykają uwadze fiskusa. Najprawdopodobniej zapłacą podwójny podatek - w kraju i zagranicą. Na skutek niefortunnych sformułowań w ustawie nie unikną wizyty w urzędzie skarbowym przy każdej wizycie w kraju.
 • Inwestowanie na giełdzie
  Wiele emocji budzi podatek giełdowy. Dochody z giełdy są często dochodami wirtualnymi, stają się rzeczywistymi dopiero po wypłaceniu środków pieniężnych z rachunku. Co z kwestią kosztów uzyskania przychodu, rozliczeniem straty? Jeżeli odliczymy za dużo, automatycznie zaniżymy dochód i zapłacimy za niski podatek. To oznacza zaległość podatkową i odsetki za zwłokę. Niejasności można mnożyć...
Dodatkowe czynniki: czas i zamożność
Prawdopodobieństwo wystąpienia kontroli skarbowej wzrasta wraz z zamożnością podatnika, im więcej tytułów podatkowych w zeznaniu tym większe zainteresowanie urzędników i zawiść sąsiadów (wszystkie donosy są sprawdzane) oraz możliwość pomyłki. Pięć lat to wystarczająco długi czas, by podatnik kilkakrotnie zmienił swoje źródła dochodów, zapomniał szczegółów i okoliczności dokonywanych transakcji. Ewentualna kwota rzekomej zaległości podatkowej powiększonej o odsetki i kary może spaść jak „grom z jasnego nieba”.
Dla kogo jest Allianz Podatnik?
Ubezpieczenie "Allianz Podatnik" jest odpowiednie dla każdego podatnika. „Polski system podatkowy jest bardzo rozbudowany i skomplikowany - twierdzi prof. Witold Modzelewski - prezes Instytutu Studiów Podatkowych. – Sytuacja ta powoduje wiele zagrożeń, jakie może napotkać podatnik podczas rozliczania się z fiskusem”.
Jak kupić ubezpieczenie?
To ubezpieczenie można kupić za pośrednictwem Agenta. Aby się z nim skontaktować wystarczy:
 • zadzwonić pod numer telefonu +48 501 456 464 i umówić się na spotkanie
 • wypełnić formularz, a agent otrzyma powiadomienie i nawiąże kontakt, by umówić się na spotkanie
Od Agenta możesz oczekiwać fachowej wiedzy i porady w kwestii ubezpieczeń oraz wybranych produktów finansowych.
Grażyna Kościukiewicz - Ubezpieczenia Allianz Wrocław

consultech.com.pl